Arnika Alej roku Arnika
Please select your page

Tour de aleje 2021

PRÁZDNINOVÁ HRA PRO CELOU RODINU

Objevujte s námi Poodří pěšky nebo na kole

KDY: 8. 7. - 5. 9.2021

tour de aleje barevneZnáte Poodří jako své boty? Prověřte svůj důvtip, pozorovací schopnosti, zručnost nebo fyzickou zdatnost v naší prázdninové hře! Tato hra vás přivede na místa známá i neznámá, která stojí za návštěvu. Na některá z nich vás v krátkých videích pozvou odborníci na přírodu a krajinu.

U každého místa je tu pro vás připravena nějaká výzva - náročnější pro dospělé, zábavná pro děti, týmová pro skupiny. Už za 8 splněných úkolů čekají na vylosované hezké ceny. Vydat do Poodří se tentokrát můžete na kole nebo pěšky a trasu si naplánovat podle svých možností. Rozložte si třeba výlety do více dní a výzvy splňte kdykoli během prázdnin. Chybět nebude ani tradiční tombola pro všechny zapsané účastníky.

Jste kreativní? Zapojte se do výtvarné soutěže Staré vrby, duby a jejich obyvatelé. 

A nezapomeňte nám své zážitky nasdílet na náš Facebook.

                                                                             vystava karel 2021863   

KAM SE S NÁMI LETOS VYDÁTE?

Plánovaná síť atraktivních míst zaujme každého. Ať už jste místní nebo přespolní, navštívit můžete zajímavá místa z minulých ročníků - Bartošovický zámek, Pasečný most ve Studénce, Bernartice, Jeseník nebo Suchdol nad Odrou. Nové možnosti se vám ale otevřou i v okolí chráněné krajinné oblasti Poodří - Vražné s rodným domem Johanna Gregora Mendela, Odry s naučnou stezkou k Flascharovu dolu a geologickou expozicí, rozhledna Olšová nebo Kanihůra, suchdolský dub a mnoho dalších.

 
 
 
ZÁPISNÉ DO HRY
 

Účast v Tour de aleje je i letos benefiční, zápisným do hry přispějete např. na nákup sazenic dubů a starých odrůd hrušní, výsadbového materiálu a ochrany proti okusu zvěří. Chcete vědět, jak se sází stromy? Přijeďte si sazeničky na podzim sami vysadit. Vytvoříme společně nové příbytky pro brouka páchníka. 

Sazenice dubu Sazenice hrunSazenice s kly a ochranou proti okusuOez vzrostl vrby

                100,- Kč                                300,-Kč                                 600,-Kč                            1200,-Kč

 Každý účastník, který zaplatí benefiční zápisné, bude zařazen do tomboly o super ceny.

 

Zápisné uhraďte prostřednictvím našeho e-shopu. Po připsání platby obdržíte emailem unikátní přístupový kód k prázdninové hře a našemu průvodci po Poodří. (Od 8. 7.)

 
 
 
 ZAČÍT HRÁT
 
Zde zadejte svůj unikátní kód pro přístup k hernímu plánu, k originálnímu průvodci krajinou Poodří a videím o Poodří. Zaplatili jste zápisné, ale neobdrželi jste unikátní kód? Zkontrolujte si v e-mailu nevyžádanou poštu (spam).
 
  
 
 
HERNÍ PLÁN, VÝHRY A ODMĚNY
 
Všichni účastníci mají nárok na uvítací balíček (letáčky o přírodě v Poodří, placka s páchníkem/vrbou, RURart mapa Alejí v ČR, vytištěný herní plán [ke stažení na placené verzi webu], cyklomapy). Pokud o něj nemáte zájem, při objednávce nám to napište do poznámky.

Herní plán si stáhnete ve formátu pdf po zadání přístupového kódu. Každý, kdo splní alespoň 8 úkolů, bude zařazen do losování o hezké ceny. Vybereme 5 výherců.

Na zajímavé ceny se také mohou těšit děti i dospělí, kteří se zúčastní výtvarné soutěže Staré vrby, duby a jejich obyvatelé pořádané v rámci Tour de aleje 2021. Vybereme 5 nejlepších děl.

Scan/foto herního plánu nebo obrázku do výtvarní soutěže Staré vrby, duby a jejich obyvatelé nám pošlete prostřednictvím on-line formuláře. Formulář bude aktivní na placené verzi stránek soutěže od 19. 7. do 19. 9. 2021.

A chybět nebude ani zmiňovaná tombola. Losování tomboly proběhne on-line ve 2. polovině září.

Osobní předání cen i výher v tombole se uskuteční na závěrečné slavnosti spojené s vernisáží výstavy Za starými stromy v Poodří, která proběhne v sobotu 2. října od 10:00 ve Vagonářském muzeum ve Studénce.

 

 IMG 20210408 173326

Akci pořádáme v rámci projektu na ochranu páchníka hnědého v Poodří  a v rámci kampaně Zachraňme stromy!

 

NAŠI PATRONI

Lada Kozlíková-Usnulová, šestačtyřicetinásobná mistryně České republiky, čtyřnásobná mistryně Evropy a mistryně světa, účastnice tří olympiád

lada MElada časovkaMistryně světa

Videopozvánka Lady Kozlíkové-Usnulové

Vilém Dubnička z Cyklotoulek, herec, režisér, moderátor a textař

Vilém Dubnička

Videopozvánka Viléma Dubničky

 

PRAVIDLA AKCE

Akce se koná za plného provozu na silnicích, na vlastní nebezpečí a na vlastní odpovědnost. Pořadatel není odpovědný za jakoukoli škodu na majetku nebo jinou úhonu vzniklou účastí na akci nebo během jejího sledování. 

 

VÍTE, ŽE...

.... stromy vytvářejí zdravé  životní prostředí pro člověka?  Snižují prašnost,  teplotu a  hluk, zadržují  v krajině vodu  a  usnadňují orientaci při zhoršené viditelnosti. Stromy nám pomáhají zvládnout extrémní výkyvy počasí i projevy klimatické změny.

.... stromy v krajině mají také estetickou a historickou hodnotu? Poskytují nám pocit krásy a harmonie, v každém ročním období jinak. Váže se k nim místní historie a tradice – jsou znamením, že naše cesta se blíží k cíli, vedou nás k významným místům, sázeli je rodáci a místní pro další generace.

.... stromy vytvářejí podmínky k životu pro další živočichy? Každý vzrostlý strom je domovem desítek až stovek druhů hmyzu, ptáků a dalších drobných živočichů a rostlin - bez nich by byla naše krajina nejen kolem cest a silnic smutně prázdná!

 

Marcela Klemensova

Vydejte se s námi objevovat známá i neznámá zákoutí CHKO Poodří.

Připravili jsme tu pro vás zajímavé výzvy. 

RNDr. Marcela Klemensová, vedoucí kampaně Zachraňme stromy!

 

A NA ZÁVĚR SI JEŠTĚ PŘIPOMEŇME LOŇSKÝ ROČNÍK

Podívejte se na naše video              Nebo fotogalerii:

TdeA 2020 úvodTdeA 2020 foto

 

Máte dotazy? Napište nám:

Mgr. Vendula Šmoldasová

koordinátorka akce

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Akce se koná s podporou Moravskoslezského kraje.

MSK

Za finanční podporu děkujeme také společnosti KPMG.

 

Akci v rámci  projektu Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří podpořila Evropská unie z programu LIFE  a Ministerstvo životního prostředí ČR.

logo lifeMZP logo RGB v2natura2000

 

ZAČÍT HRÁT


Plakát ke stažení

TDA 21 plakat A2 online 1


Mapa Tour de aleje 2021

TdA 2021 mapa orientační


Sledujte nás na FacebookuNovinky


Partneři Tour de Aleje 2021

CHKO Poodří
ČSOP Studénka
Dům přírody Poodří
MAS regionu Poodří
Momo Animate
Typonaut
Cyklotoulky
Tým silniční bezpečnosti
Mendel...
Vražné
Lemniskáta
Kudy z Nudy

Sponzoři Tour de Aleje 2021

Čisté dřevo
Nakladatelství MH
CATUS
4E
Jesenický pramen
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov
Boio
Rodinné včelařství Klinkovšťí
Včelařství Juráň
České jablko
Výstaviště Černá louka Ostrava
Výstaviště Flora Olomouc

Donation heart3x

Chci podpořit ochranu alejí

 
Darovat také můžete jednorázovým nebo trvalým příkazem přímo na náš účet č.:2601754878/2010