Arnika
Please select your page

Jeseník – osada Lásky, Víry a Naděje

Jesenik pred

Od vlakového nádraží v Jeseníku stoupá strmě  z vilové čtvrti  k lázním Muzikantská stezka. Prý tudy stoupali muzikanti z města, aby vyhrávali lázeňským hostům. Jakmile se „normální ulice“ změní v parkovou cestičku, odbočuje z ní stezka zarostlá buření,  lemovaná křovinami a tu a tam i vzrostlejším stromem. Kdysi tu stávaly tři statky  s romantickým pojmenováním  Láska,  Víra a Naděje. Stezka pokračuje ke studánce – Editinu prameni.

Místní občané chtějí, aby lokalita v budoucnu sloužila pro  sousedské setkávání a chtějí místo dále zvelebovat. Společně s nimi vysadíme na podzim 2017 podél stezky padesátku třešní. Za několik let to tu ožije letními slavnostmi sběru a ochutnávání ovoce.

Jeseník má poměrně drsné podnebí a také proto nám s výběrem vhodné odrůdy a plánem výsadby pomáhají odborníci – arboristé a pomologové.

Při samotné výsadbě jsou připraveni přiložit ruku k dílu místní spolky –  Sudetikus, Hnutí Brontosaurus, SVČ Duha, sáňkaři TJ Jiskra, jesenický Motoklub  i děti z místní školy. Podporu jsme našli také u místní samosprávy, zejména u 1. místostarostky Zdeňky Blišťanové.

Naši partneři

Německá spolková nadace pro životní prostředí
 Program Švýcarsko-České spolupráce
Nadace Partnerství

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Zapomenuté heslo? |  Zapomenuté jméno?

×